Skolas vēsture

DOMA – un tapa SKOLA.

• Atklāta 1959. gada 1.septembrī.
  • Mācības uzsāka 173 skolēni.
  • Skolas direktore Marija Dumbre.
  • Mācību darbu vada Inta Ceiziņa.
  • Sākta skolas labiekārtošana.

1959.- 1969.

• Skolēni palīdz internāta celtniecībā, to nodod apdzīvošanai 1962.gadā.
  • Tiek iestādīts augļu dārzs.
  • Notiek interesanti Tautu draudzības festivāli.
  • Ievērojami sasniegumu basketbolā (sk.Garkalns), meitenēm ,,Artekā„ zelts.
  • Tiek iekārtoti matemātikas, dabaszinātņu un tehnisko mācību līdzekļu kabineti.

1969.- 1979.

• Aktīvi darbojas skolēnu sabiedriskās organizācijas – oktobrēni un pionieri.
  • Notiek akmensdārza dobes iekārtošana, darbs skolas siltumnīcā un skolās dārzā.
  • Skolēni daudz strādā Iecavas kolhozā un mežniecībā.
  • Darbojas interesanti pulciņi – raķešu modelētāju, foto pulciņš, ritmikas, zīmēšanas.
  • Šajā laikā skolai bija savs zirgs Ansis, ar kura palīdzību tika veikti dažādi saimnieciskie darbi un atvesti produkti no veikala. Skolā darbojās arī radiomezgls.
  • Jāatzīmē, ka šajā laika posmā fotoliecību par skolas dzīvi ir ļoti maz…

1979.-1989.

• Skolas vadības maiņa 1983.gadā par skolas direktori sāk strādāt Solveiga Zemberga.
  • No 1984. gada par mācību pārzini strādā Dzidra Miezere.
  • gadā Atmiņu stundā visi kopā atzīmē skolas 25 gadu jubileju.
  • Aktīvi darbojas koris skolotājas Zigrīdas Zviedres vadībā.
  • Par tradīciju kļūst pulciņu darbu skates.

1989.-1999.

• 1993. gada augustā iesākas sadarbība ar Zviedrijas pilsētu Ornskoldsviku. Šo sadarbību vada speciāli izveidota sabiedriska organizācija ,,Latvijas draugi Iecavai”.
  • 1990. gadā skolas 40 gadu jubilejā tiek iesvētīts skolas karogs.

1999.-2009.

• 2000./2001. skolas vadības darbu uzsāk Judīte Rubina, bet vadīt mācību procesu turpina Dzidra Miezere.
  • 2002. gadā tiek izveidota un iesvētīta kapela.
  • 2001. gadā darbu uzsāk Skolēnu Dome, pirmais prezidents Elvijs Ernests.
  • 2001. gadā tiek izdota pirmā skolas avīze ,,Ritums”, tagad ,,Skolas Logā”.
  • 2003. gada rajona konkursa ,,Gada skolēns” pirmā laureāte ir Kristīne Pauniņa.
  • 2005. gadā skolas deju kolektīvs Artas Maseles vadībā piedalās republikas skolēnu Dziesmu un deju svētkos.
  • Šajos gados izvērtējot Bauskas rajona vispārizglītojošo skolu darba kvalitāti skola saņem dažādas laureātu nominācijas, kuras interesenti var aplūkot skolā.
  • Ļoti skolēniem patīk projektu nedēļas, kuru laikā tiek izstrādātas dažādas tēmas.
  • Skola lepojas ar panākumiem vokālajā mākslā, skolotājas Žannas Stankevičas vadītais koris un vokālais ansamblis uzvar rajona skatēs.
  • Par sasniegumiem sportā liecina uzvaras kausu rinda skolas vestibilā.
  • Dažādu projektu ietvaros turpinās sadarbība ar zviedru draugiem – viņu palīdzība ir nenovērtējama.