APRĪLIS – BĒRNU GRĀMATU MĒNESIS
2.aprīlis- Starptautiskā bērnu grāmatu diena (dāņu rakstnieka Hansa Kristiāna Andersena dzimšanas diena), tā svinēta kopš 1967. gada. Skolas bibliotēkā mēneša ietvaros tika rīkoti dažādi pasākumi- izstādes, radošās darbnīcas, tikšanās, lasījumi.
Kad atver vāku grāmatai –
Tur stāv aiz burta burts.
Tu, burvju mežā ieejot,
Paliec pats nenoburts.
Vai zini, kā top grāmata?– ar šādiem dzejnieces Vijas Gunes vārdiem skolas bibliotekāre 4. aprīlī uzrunāja 1.c klases skolēnus un ievadīja dižā pasaku meistara Andersena grāmatu valstībā. Pēc pasakas „ Princese uz zirņa” noklausīšanās tapa brīnišķīgi princeses tērpa zīmējumi, darba lapās veikti dažādi uzdevumi.
- aprīlī 3.c klases skolēni tikās ar izdevniecības „Annele” direktori Ilutu Moldani-Greiškani, kura pastāstīja par to, kā top grāmata.
Lūk, skolēnu iespaidi par šo tikšanos!
Keita: „Šodien es uzzināju, kā top grāmatas, un cik svarīgi teksta autoram sastrādāties ar grāmatas mākslinieku.”
Brenda: „Interesanti bija klausīties par latviešu bērnu iemīļoto rakstnieci un mākslinieci Margaritu Stārasti. Viešņa pastāstīja, ka M.Stāraste pati ir veidojusi arī savu grāmatiņu maketus.”
Evelīna Līva: „Man ļoti patika pētīt M. Stārastes rokrakstu, kas ilgus gadus tika glabāts īpašā mapē.”
Andris un Madars: „Uzzinājām, ka M.Stāraste ilustrācijas grāmatām sākumā zīmēja uz ļoti bieza papīra. Mākslinieces zīmētās grāmatu ilustrācijas bija ļoti skaistas – gandrīz kā gleznas.”
Aleks: „Izdevniecības direktore mums pastāstīja, ka no autora, melnraksta līdz grāmatas iznākšanai pie lasītāja paiet vesels gads. Lai gan pie grāmatas izdošanas strādā daudzi cilvēki, tomēr dažreiz gadās tā – grāmata jau ir izdota, bet tikai tad tiek pamanīta kāda kļūda. Tad dara visi iespējamo, lai kļūdu izlabotu.
Andris: „Man ļoti patika, ka tikšanās beigās skolas bibliotekāre labākajiem lasītājiem pasniedza grāmatzīmes. Arī man.”
Brenda: „Es ļoti priecājos, ka I.Moldanei-Greiškanei patika mūsu dāvinātās puķes – gan īstās, gan jo īpaši – pašgatavotās.”
CIEMOS MĀKSLINIEKS….. (FOTOGALERIJA)
Pirmās aprīļa otrdienas rītā skolas bibliotēkā tika atklāta kāda mākslinieka gleznu izstāde. Spilgtas krāsas, interesantas kompozīcijas, pazīstami Iecavas skati…..
Kā jūs domājat, kas ir šis mākslinieks? Nu, protams, tas ir Vilis Zeps, ilggadējs mūsu skolas bioloģijas un ķīmijas skolotājs, kurš jau no bērnības ir iemīlējis krāsu pasauli, bet tikai tagad, aizejot pensijā, šim vaļaspriekam ir ļāvis uzplaukt.
Šobrīd cienījamais skolotājs reizi nedēļā dodas uz gleznošanas nodarbībām, kur trīs stundu garumā glezno klusās dabas un, kā pats apgalvo, vienu gleznu var uzgleznot divu nodarbību laikā, tas ir, sešās stundās.
Tiekoties ar 8.a un 7.c klases skolēniem, V.Zeps atklāja interesantus faktus no mākslinieka dzīves aizkulisēm, piemēram to, ar kādām krāsām jāglezno, kādam apgaismojumam jābūt gleznošanas laikā, kādas ir gleznas rāmīša, audekla un krāsu izmaksas utt. Izstādes laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja noteikt, kuras gleznas patīk vislabāk.
Paldies visiem, kas atrada laiku un sevi bagātināja, apskatot skolotāja V.Zepa radītos mākslas darbus.
ZĪMĒJAM KOPĀ!
Vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki 14. aprīļa pēcpusdienā pulcējās skolas bibliotēkā, lai iepazītu dažādus vizuālās mākslas paņēmienus. Radošo vizuālās mākslas darbnīcu vadīja V.Zeps. Sākot ceļojumu krāsu pasaulē, dalībnieki apskatīja V.Zepa veidotās gleznas un izvēlējās tēmu „Gleznojam pavasari”. Kopīgās mākslinieciskās darbošanās rezultātā tapa skaisti, krāsaini, ar pavasara pieskārienu veidoti bērnu darbi, kas apskatāmi skolas 3. stāva gaitenī.
Atvadoties skolotājs V.Zeps vēlēja skolēniem radoši domāt, darboties un priecāties par kopā paveikto!
Bibliotekāre Dz. Kraukle