Mācību braucienu pieredze. IT prasmju pilnveide Maltā.
Pēc projekta iesnieguma Valsts izglītības attīstības aģentūrā veiksmīga akcepta šovasar no 14.līdz 22. jūlijam man bija iespēja piedalīties starptautiskā mācību programmā „ICT for Collaborative, Project-Based Teaching and Learning” Maltā.
Programmas mērķis bija iepazīstināt ar inovatīvām IT iespējām mācību procesa pilnveidei, kā arī veicināt aktīvu pieredzes apmaiņu starp grupas dalībniekiem, veidojot savstarpējus projektus. Mācību programmā bija iekļauta multimediju, blogu, fotoapstrādes, podkastingu, animāciju, sadarbības vietņu un citu IT iespēju apgūšana, praktisks darbs individuāli un grupās, kā arī noslēguma darba veidošana un prezentācija. Īpaša nozīme mācību programmā tika piešķirta eTwinning (virtuāla platforma skolu sadarbības projektu veidošanai) vietnes iespēju aktualizēšanai, aktīvi veicinot kursu dalībniekus savstarpēji sadarboties.
Paralēli jaunu zināšanu apguvei kursu dalībniekiem bija iespēja baudīt īpaši sagatavotu kultūras programmu, kuras laikā liela nozīme bija kopā pavadītajiem brīžiem. Pirmais iepazīšanās vakars pulcināja skolotājus no Polijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Itālijas, Nīderlandes, Rumānijas, Apvienotās Karalistes, Velsas, Beļģijas un Latvijas. Katrs iepzīstināja ar sevi, savu pārstāvēto valsti, novadu un skolu, kurā strādā. Valdīja nepiespiesta, brīva atmosfēra.
Divas dienas pēc mācībām notika plānotās ekskursijas, kuru laikā iepazinām antīku templi Haģar Qim, devāmies teiksmainā laivu izbraucienā gar neparasti veidotu klinšainu krastu Blue Grotto un senatnīgā pastaigā pa vēsturisko Maltas galvaspilsētu Mdinu, kuru šobrīd dēvē par kluso pilsētu. Skaistā Mdinas pagalmā baudījām arī kopīgu maltīti, pavadot laiku lietderīgās sarunās, dibinot lietišķus kontaktus un daloties pieredzē. Tikām iepazīstināti arī ar mūsdienu Maltas galvaspilsētu Vallettu, kurā vērojām gan burvīgus skatus no augšas uz lielajām ostām un klinšainajiem Maltas krastiem, gan greznus dievnamus, vakara noslēgumā pavadot laiku īpašā maltiešu restorānā, kur pirms maltītes bija iespēja piedalīties vietējās nacionālās virtuves ēdiena sagatavošanā. Īpašs prieks, ka izdevās brīvajā laikā apmeklēt arī otru lielāko Maltai piederošo salu Gozo un palūkoties uz 50 metrus augsto akmens arku – Azure Window.
Mācību noslēgumā katram dalībniekam bija jāiesaistās darba grupā, lai sagatavotu kopīgu prezentāciju par jaunapgūto prasmju iekļaušanu turpmākajā darbā. Ikvienam bija iespēja izveidot jaunu skolu sadarbības projektu ar kādu citu klātesošo skolas pārstāvi. Kursu noslēgumā ikviens dalībnieks saņēma sertifikātu.
Pēc vizītes Maltā esmu ieguvusi daudz jaunu draugu un iespējamu sadarbības un komunikācijas partneru, ar kuriem ceru saglabāt turpmāku saikni. Viss, kas saistīts ar brauciena organizēšanu, jāuzņemas pašam, bet brauciena laikā iegūtais ir neatsverams. Mācību braucieni uz citām valstīm bagātina gan profesionālā, gan valodas, gan komunikācijas un informācijas aprites jomā. Tos būtu jāuzdrīkstas piedzīvot ikvienam skolotājam, gūstot lielisku pieredzi un pilnveidojot savu personību.
Inga Čipena